غرق‌شدن کشتی حامل پناه‌جویان در سواحل یمن؛ شمار جان‌باختگان به ۴۹ نفر افزایش یافت

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرده است که در حادثه‌‌ی غرق‌شدن یک کشتی حامل پناه‌جویان در سواحل یمن ۴۹ نفر جان باخته‌اند و ۱۴۰ نفر دیگر مفقود هستند.

این نهاد امروز (سه‌شنبه، ۲۲ جوزا) با نشر اعلامیه‌‌ای گفته است که در میان جان‌باختگان ۳۱ زن و شش کودک نیز شامل هستند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت پیش‌تر شمار‌ جان‌باختگان این حادثه را ۳۹ نفر و شمار افراد مفقودشده را ۱۵۰ نفر اعلام کرده و گفته بود ۷۱ نفر نیز نجات داده شده‌اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت به نقل از نجات‌یافتگان نوشته است که این کشتی حوالی ساعت ۳:۰۰ صبح روز یک‌شنبه به وقت محلی از منطقه‌ی «بوساسو» در سومالیا به سمت یمن حرکت کرد.

طبق اعلامیه‌ی این سازمان، این کشتی حامل ۱۱۵ شهروند سومالیایی و ۱۴۵ شهروند اتیوپیایی بوده است و ۹۰ نفر زن نیز در میان آنان شامل بوده است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته است دو تیم سیار را برای رسیدگی به وضعیت افراد نجات داده‌شده فرستاده و تلاش‌های جست‌وجو و نجات به کمک افراد محلی ادامه دارد.

این نهاد گفته است که این حادثه بازتاب‌دهنده‌ی افزایش مهاجران از شاخ افریقا به یمن به‌دلیل بی‌ثباتی سیاسی، اقتصادی، خشک‌سالی و تأثیرات تغییرات اقلیمی در کشورهای سومالیا و اتیوپیا است.

محمدعلی ابو ناجله، سخن‌گوی سازمان بین‌المللی مهاجرت گفته است که این حادثه یادآور نیاز فوری به همکاری برای رسیدگی به نیازهای مهاجران و تضمین ایمنی آنان در مسیرهای مهاجرت است.

سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید که با وجود درگیری‌های مداوم در یمن، مهاجران می‌خواهند از مسیر این کشور برای رسیدن به عربستان سعودی و دیگر کشورهای خلیج، استفاده کنند‌.


The post غرق‌شدن کشتی حامل پناه‌جویان در سواحل یمن؛ شمار جان‌باختگان به ۴۹ نفر افزایش یافت appeared first on اطلاعات روز.