زنان معترض: هرنوع نشست، تفاهم و تعامل با طالبان مردود است

«ائتلاف مستقل جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان» در واکنش به دعوت طالبان در سومین نشست دوحه می‌گویند که هر نوع نشست، تفاهم و تعامل با این گروه «مردود» است.

اعضای این ائتلاف امروز (دوشنبه، ۲۱ جوزا) با نشر یک اعلامیه گفته‌اند که از تصمیماتی که در دوحه گرفته می‌شود، به‌شدت نگران هستند.

آنان در این اعلامیه با اشاره به توافق‌نامه‌ی امریکا و طالبان که در دوحه منعقد شد، گفته‌اند: «دوحه یک مکان نامیمون و نامقدس و بستر تلخکامی‌های مردم افغانستان بوده است. ما از برگزاری هر نشستی در این مارکت سیاه خریدوفروش منافع دستگاه‌های استخباراتی کشورهای جهان آسیب‌های تاریخی خوردیم و نفرت داریم.»

اعضای «ائتلاف مستقل جنبش‌های اعتراضی زنان افغانستان» خواستار محاکمه‌ی طالبان شده‌ و گفته‌اند که جهان باید از مردم افغانستان حمایت کنند نه از این گروه.

قرار است سومین نشست نمایندگان ویژه‌ی کشورها در امور افغانستان به میزبانی دبیرکل سازمان ملل متحد در روزهای ۱۰ و ۱۱ سرطان در دوحه قطر برگزار شود.

سازمان ملل متحد از طالبان برای اشتراک در این نشست دعوت کرده است، اما این گروه خواستار «اشتراک معنادار» و تفاهم در مورد آجندا و ترکیب اشتراک‌کنندگان شده‌ است.


The post زنان معترض: هرنوع نشست، تفاهم و تعامل با طالبان مردود است appeared first on اطلاعات روز.